Yeni bisiklet

Yaklaşık 5 yaşımdan beri bisikletle aşinayım. Eski sepetli şehir bisikletimin arka tekerleğinin geçenlerde patlaması üzerine, uzun bir süredir niyetine girdiğim katlanır bisikleti sonunda aldım.

2.5 yıla yakındır Maltepe sakini olarak sahilde böyle gezinti yapmaktan çok keyif alıyorum. Bu fotoğrafta görünmüyor ama bundan birkaç gün sonra arka sepet aldım. Market alışverişlerini yapmaya bisikletle gittiğimden inanılmaz kolaylık sağlıyor. Önceki bisiklette ön sepetim vardı ve hem denge bozuyordu hem de bisiklet devrildiğinde hemen bükülmüştü. Bir gün başka bisiklet alırsam yine kesinlikle arka sepet tercih edeceğim.

Bu arada bisikletin vitesleri tam istediğim gibi değil doğrusu. Yani bunu bisikleti suçlamak şeklinde değil bisikletçinin ayarlayamamış olmasına yormak daha doğru olur sanırım. Mekanik ve sürekli bir ses gelmesi, vitesin tam atamaması gibi bazı durumlar var. Kablo gerginliğini ayarlayarak bir yere kadar düzeltiliyor ama büyük bisikletler gibi değil. Tabii ön dişlinin büyük olması ve büyük viteste çapraz zincir duruşu sorun oluşturuyor da olabilir; henüz emin değilim. Bakıma götürünce bunlar çözülecek diye düşünüyorum.

7 vites olması yüzünden rampalarda zorlanacağımı düşünmüştüm. İlk vites, 6 lı grubun önünde ve bariz şekilde büyük olduğundan 1. viteste neredeyse boşa pedal çeviriyoruz.

Yazar:

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir